22 příběhů které se všechny staly

Zbavte se závislosti na utrpení

monika le fay

Kdysi jsem si vysnila, že budu mít tmavovlasou holčičku s očima jako ohníčky, která se bude jmenovat Vanessa.
Holčičku už mám doma tři a půl roku. Potkala jsem ji, když jí byly tři a půl, měla přesně takové vlásky jak jsem si představovala - a jmenovala se Vanessa.
Když si vzpomenu na to, čím jsem chtěla být ve druhé třídě - psát knihy, mít hodně dětí a zachraňovat pejsky - všechno se mi splnilo. Jenom to někdy trochu trvalo, hlavně proto, že jsem si sama nejdřív potřebovala vzpomenout, co jsou vlastně mé dětské sny.

 

💛 O čem je tato kniha 💛

V této knize se snažím na konkrétních příkladech ze svého života ukázat, že i když vám v životě nejde opravdu nic, může to nakonec přece jen dopadnout dobře. Všechno, co jsem napsala, jsem totiž prožila na vlastní kůži.
Napsala jsem to proto, abych ukázala, že v každé situaci existuje nějaké řešení a vždy je světlo na konci tunelu.
Tato kniha je určená všem, kteří se nudí, ztratili smysl života, mají depresi, neví co se sebou nebo si prostě jen chtějí přečíst příběh někoho, kdo se dokázal odrazit ze dna.
Tato kniha se hodí pro lidi, kteří stejně jako já věří v dobro a nenechají si nikým a ničím zkazit náladu.
Napsala jsem ji také pro své děti, abych je ujistla o něčem, co samy ví nejlíp - totiž že život je krásný a stojí za to žít.
 
Nepíšu žádné teoretické rady. V životě jsem potkala hodně koučů a lidí, kteří se tvářili jako guru, a přitom sami vypadali na to, že potřebují pomoct. Z rad, že mám být vždy a za každou cemu pozitivní, se mi otvírala kudla v kapse. Jak můžu být pozitivní vůči zlu nebo bezpráví? 
 
Mít pozitivní myšlení podle mě neznamená tvářit se, že problémy neexistují. Můžu být naštvaná, smutná, vymezit si své hranice, nebo říct svůj názor pěkně nahlas a přitom žít v harmonii sama se sebou. Pozitivní myšlení není nějaká nová mantra, kterou si člověk musí desetkrát denně přeříkat, aby byl šťastný. Je to stav, kdy jste zažili a přežili už téměř všechno a přesto, nebo právě proto si pozitivní myšlení dokážete udržet. Protože už vám nic jiného nezbyde.

💛 Co se mimo jiné v knize dozvíte 💛

 • Jak jsem si přála holčičku jménem Vanessa a už ji mám doma a skutečně se jmenuje Vanessa. 😊
 • Může svobodná matka dělat kariéru?
 • Proč je důležité plnit si dětské sny?
 • Musí člověk zůstat ve špatném vztahu kvůli dětem?
 • Dá se žít sama se dvěma dětmi a přivézt si další dítě z Klokánku?
 • Co je nejlepší lék proti depresi?
 • Jak si udělat v životě pořádek?
 • Můžeme konečně odpustit svým rodičlm?
 • Proč ženy v naší rodině pohrdají muži?
 • A proč jim muži neposkytují oporu? 
 • Proč už od deseti let neposlouchám dobře míněné rady o tom, jak mám žít, co mám dělat, jak mám kreslit a co si mám myslet.
 • Jak jsem si přála jet do Alexandrie a přišlo pozvání na cestu od egyptského ministra kultury.
 • Proč je potřeba opustit negativní vzorce chování mezi muži a ženami, které se předávají v rodině z pokolení na pokolení.
 • Jak jsem toužila jet do Casablanky a za pár dní jsem odletěla do Maroka.
 • Proč je potřeba pomáhat, aby byl člověk šťastný.
 • Jak se zbavit závislosti na utrpení?
 • A proč je dobré POSÍLAT DOBRO.

💛 Řekli o této knize 💛

Každému, kdo se naučí pozitivně myslet, se uleví. A všem okolo také! Dovedu si představit na školách předmět Podpora pozitivního myšlení.
Karel Rodenherec
Knihy o pozitivním myšlení už si nekupuju, protože je jich prostě moc, a mně se zdá, že už k tomu tématu nic moc říct nejde a jsem taky skeptická, protože se nemůžu přesvědčit, jestli autoři knih tu linku drží i v životě. Ale! Před dvěma lety jsem byla na přednášce Dalajlámy na téma „převzít zodpovědnost za svůj život“. Mluvil o tom, že se máme dívat na věci z odstupu a nestěžovat si. Jenže ono to není zas tak lehké. Na jednu stranu říká, že máme mít silnou vizi a na druhou stranu, že nespokojenost souvisí s naším očekáváním. Jenomže jak mít vizi bez očekávání? Stejně tak jak má člověk rozpouštět ego a zároveň se přimět k akci, kdy to ego vlastně potřebuje. Chtěla jsem se ho tenkrát zeptat, jak vyhmátnout tu balanc, ale nedostala jsem se k mikrofonu. Monika jako by mi její knížkou odpovídala za něj, a minimálně stejně zábavně :-)
Eva Turnováhudebnice a spisovatelka
V regálech knihkupectví existují stovky teoretických knih o tom, jak naplnit svůj život, cítit se lépe, žít smysluplněji. Toto je příběh ženy, která je učinila skutečností.
Martina Formanováspisovatelka
Skvělá další kniha po Čtyřech dohodách! I můj přítel přečetl knihu za dva dny, což je úspěch desetiletky :-)
Andrea
Mám několik vašich knih a Škola pozitivniho myšleni je úžasná. Budu muset přikoupit a jejim prostřednictvim šířit dobro ve svém okoli. Diky, Moniko.
Helena
Moniko! Uspávám dítě a čtu u toho vaši knihu a brečím jak želva! Děkuju! Jste boží!
Klára
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Ten lidský rozměr v ní je veliký. Díky tomu, že je psána od srdce, může pomoci i druhým. Moc Vám Moniko děkuji, že jste mi umožnila nahlédnout do Vašeho žití. Moc si toho vážím. Tulinka je dítě ze šťastné planety. Má úžasnou maminku.
Štěpánka
O vaši knížku jsem moc stála, je úžasná. Jsem ráda, že jde u našich pěstounů z ruky do ruky.
Marie
Moničko je to úžasné, nemohu se odtrhnout, čtu stále dokola.
Dana
Knížka, která se četla moc hezky a dala mi nad sebou se zamyslet, kolik zbytečností mám ve svých věcech i v myšlenkách.. Škoda, že nemá víc stránek..
Čtenářka z webu
Milá Moniko, vaše knížka Vysoká škola pozitivniho myšlení je super jako všechny vaše knížky, ale tahle by se měla u nás rozdávat :-) Mohla bych Vás poprosit ještě o zaslání pěti výtisků pro mé naprosto negativní kamarádky? Já si knihu včera v letadle přečetla podruhý a říkám si, kolik lidí kolem mě ji potřebuje číst pořád dokola.
Hanka
Mojí mamince se tvá kniha strašně líbí! Je jí 79 let. Nechala jsem jí knížku, když jsem odjížděla z Prahy a ptala se mě, zdali by mi nevadlo, kdyby si tam podtrhla některé pasáže.
Pavla
Žlutá knížečka dělá radost pár lidem, pro něž něco znamená, a kterým jsme ji mezitím věnovali. Mnohým pomáhá v jejich problémech.
Honza
Knížku mám a včera jsem jí četl před spaním, Moniko, moc inspirativní!
Tomáš
Autorka se místy až poeticky dotýká života takového jaký opravdu je a to mi udělalo radost největší. Krásná knížka, kterou bych doporučil všem. Takových knížek by mělo být více.
Jiří
Ano Moniko, funguje to, funguje to i u mě, ale musíš mít otevřenou a vnímavou mysl. A takto vnímat jsi mě naučila ty.
Dana
Knihu o pozitivním myšlení by si měli všichni přečíst, aby se dozvěděli, jak se mohla stát majitelka podniku umývačkou nádobí ve své vlastní restauraci,. Co dělat, když ztrácíte naději. Když nevěříte v anděly. Když se bojíte vyměnit zajištěnou existenci bez štěstí za něco nového co vám štěstí přinese.
Michal
Hodně se mi tvoje knížka libí. Doporučuji všem, hlavně těm kterým chybí pozitivita v životě. Krásná, malá a jedinečná. Dostaneme pokračování?
Martina

💛 O autorce 💛

MONIKA LE FAY

autorka knihy
Natočila jsem několik desítek filmů. Lidé se mi svěřovali se svými osudy. Každý člověk, úplně každý, v životě zažil něco strašlivého. Karty, jaké jsme dostali, nemůžeme změnit. Co ale můžeme změnit je to, jak ke svému životu přistoupíme.
Točila jsem s lidmi, kteří přežili rakovinu, holocaust, mnoho let vězení, smrt svých dětí, zneužívání, týrání, šikanu. Všichni tito lidé byli pro mě inspirací, protože neseděli a nestěžovali si na to jak mají těžký osud, ale se svým životem něco udělali.
O tom, jak se dá přežít úplně všechno a díky tomu najít skutečnou radost ze života, je moje kniha.
0
ocenění za Nejkrásnější knihu roku
0
prodaných knih celkem
0
ocenění za knihy a filmy

💛 Ukázka z knihy 💛

Klikněte na obrázky a přečtěte si ukázku jedné kapitoly z mé knihy.

💛 Objednat v AKCI 1+1: pouze 248,- 💛

Garance nejnižší ceny, rychlé doručení

Obdarujte i své blízké