Vysoká škola pozitivního myšlení

Zbavte se závislosti na utrpení

monika le fay

Knihkupectví jsou plná návodů na to, jak si správně přát, dokonale uklidit, kompletně se zdetoxikovat, být vděčný, úspěšný a šťastný.
Ne vždycky ale tyto teoretické rady fungují.
Autorka nám ukazuje v jednotlivých kapitolách na příkladech ze svého života, jak dosáhnout harmonie sami se sebou a žít tak, jak jste si vždycky přáli.

💛 O čem je tato kniha 💛

Autorka knihy Monika Le Fay, spisovatelka a režisérka, ukazuje na skutečných příbězích ze svého života, jak se dá život zvládnout pozitivním myšlením a proč je nutné si splnit dětské sny. O tom, že nepíše jen teoreticky, se můžete přesvědčit sami.
 
Protože jí vadilo, že na Slovensku zabíjejí v karanténních stanicích psy, rozjela se tam se skrytou kamerou a všechno zveřejnila. Karanténní stanici v Žiaru nad Hronom, kde vraždili psy ve velkém, se podařilo díky tomu změnit na útulek, kde se už žádní psy neutrácejí. Do českých domácností se díky tomu dostaly další tisíce psů i koček ze Slovenska, kterým se tak zachránil život. Protože byla rozlobená, že matka která se svým druhem utýrala malé dítě, nebyla potrestaná, vypátrala matku sama, a natočila a zveřejnila tak jeden z nejhorších případů týrání dětí u nás, který se později stal důvodem k celospolečenské diskusi o skutečném stavu týraných českých dětí.
 
Protože chtěla svobodně psát a cestovat, byla před listopadem 1989 vězněná, mimo jiné za to, že na Václavském náměstí křičela "Ať žije Václav Havel!" A protože jí nebyl lhostejný osud opuštěných dětí, jako dvojnásobná svobodná matka si přivezla domů z Klokánku malou holčičku.

💛 Co se mimo jiné v knize dozvíte 💛

  • Jak jsem si přála holčičku jménem Vanessa a už ji mám doma a skutečně se jmenuje Vanessa 😊
  • Proč už od deseti let neposlouchám dobře míněné rady o tom, jak mám žít, co mám dělat, jak mám kreslit a co si mám myslet
  • Jak jsem si přála jet do Alexandrie a přišlo pozvání na cestu od egyptského ministra kultury
  • Proč je potřeba opustit negativní vzorce chování mezi muži a ženami, které se předávají v rodině z pokolení na pokolení
  • Jak jsem toužila jet do Casablanky a za pár dní jsem odletěla do Maroka
  • Proč je potřeba pomáhat, aby byl člověk šťastný
  • A proč máme být vděční, i když k tomu zdánlivě není důvod

💛 Řekli o této knize 💛

Každému, kdo se naučí pozitivně myslet, se uleví. A všem okolo také! Dovedu si představit na školách předmět Podpora pozitivního myšlení.

Karel Rodenherec

Knihy o pozitivním myšlení už si nekupuju, protože je jich prostě moc, a mně se zdá, že už k tomu tématu nic moc říct nejde a jsem taky skeptická, protože se nemůžu přesvědčit, jestli autoři knih tu linku drží i v životě. Ale! Před dvěma lety jsem byla na přednášce Dalajlámy na téma „převzít zodpovědnost za svůj život“. Mluvil o tom, že se máme dívat na věci z odstupu a nestěžovat si. Jenže ono to není zas tak lehké. Na jednu stranu říká, že máme mít silnou vizi a na druhou stranu, že nespokojenost souvisí s naším očekáváním. Jenomže jak mít vizi bez očekávání? Stejně tak jak má člověk rozpouštět ego a zároveň se přimět k akci, kdy to ego vlastně potřebuje. Chtěla jsem se ho tenkrát zeptat, jak vyhmátnout tu balanc, ale nedostala jsem se k mikrofonu. Monika jako by mi její knížkou odpovídala za něj, a minimálně stejně zábavně 🙂

Eva Turnováhudebnice a spisovatelka

V regálech knihkupectví existují stovky teoretických knih o tom, jak naplnit svůj život, cítit se lépe, žít smysluplněji. Toto je příběh ženy, která je učinila skutečností.

Martina Formanováspisovatelka

💛 O autorce 💛

MONIKA LE FAY
MONIKA LE FAY
autorka knihy

Natočila jsem několik desítek filmů. Lidé se mi svěřovali se svými osudy. Každý člověk, úplně každý, v životě zažil něco strašlivého. Karty, jaké jsme dostali, nemůžeme změnit. Co ale můžeme změnit je to, jak ke svému životu přistoupíme.
Točila jsem s lidmi, kteří přežili rakovinu, holocaust, mnoho let vězení, smrt svých dětí, zneužívání, týrání, šikanu. Všichni tito lidé byli pro mě inspirací, protože neseděli a nestěžovali si na to jak mají těžký osud, ale se svým životem něco udělali.
O tom, jak se dá přežít úplně všechno a díky tomu najít skutečnou radost ze života, je moje kniha.

0
ocenění za Nejkrásnější knihu roku
0
prodaných knih celkem
0
ocenění za knihy a filmy

💛 Ukázka z knihy 💛

Klikněte na obrázky nebo sem a přečtěte si ukázku z knihy.

💛 PŘEDOBJEDNÁVKA za 50% cenu: pouze 199,- 💛

Dodání do Vánoc, ideální dárek pod stromeček

V knihkupectví se bude knížka prodávat za 399 Kč

nebo obdarujte i své blízké na Vánoce: akce 2+1 zdarma